CTS Electronic Components 445W22S27M00000
445W22S27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W22S27M00000
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 20ppm Series 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W22S27M00000.pdf
Availability of 445W22S27M00000
QUANTITY
445W22S27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W22S27M00000
Internal Part NumberEIS-445W22S27M00000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W22S27M00000
Related Links445W22S, 445W22S27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W22S27M00000 Details Description
Related parts for 445W22S27M00000
Crystal 19.6608MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONN TERM PIN 18-22AWG 30GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 55VC 8SO datasheet.pdf
ID CPR.M02 VP/AB-CA READER MOD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 176A ISOPLUS227 datasheet.pdf
ANGL PWR DIST BX 125V20A 25FT. datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V DO219 datasheet.pdf