CTS Electronic Components 445W23J20M00000
445W23J20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W23J20M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 20ppm 9pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W23J20M00000.pdf
Availability of 445W23J20M00000
QUANTITY
445W23J20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W23J20M00000
Internal Part NumberEIS-445W23J20M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W23J20M00000
Related Links445W23J, 445W23J20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W23J20M00000 Details Description
Related parts for 445W23J20M00000
FUSE BOARD MOUNT 1.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 100OHM 80DEG PROB datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V NP0 2-DIP datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W LEADS datasheet.pdf
CAP CER 0.6PF 16V C0G 01005 datasheet.pdf
IC PWR SW USB 3.0 DUAL 8SOIC datasheet.pdf
RES 180 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CRYSTAL 12.000000MHZ SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf