CTS Electronic Components 445W25E27M00000
445W25E27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W25E27M00000
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 20ppm 20pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W25E27M00000.pdf
Availability of 445W25E27M00000
QUANTITY
445W25E27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W25E27M00000
Internal Part NumberEIS-445W25E27M00000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W25E27M00000
Related Links445W25E, 445W25E27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W25E27M00000 Details Description
Related parts for 445W25E27M00000
IC INTERFACE/DVI 100MHZ 100LQFP datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .600 32POS datasheet.pdf
IC SELECTOR/MUX QUAD 2-1 16-SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
TXRX IRDA 1.152MBIT SIDE 8-SMD datasheet.pdf
SCR MOD ISO DUAL 1400V 250A datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS W/SKT INLINE R/A datasheet.pdf
BUTTON/LENS PROJ COLOR WHITE CAP datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1/4W 0805 WIDE datasheet.pdf
IC SRAM 1M 16KX16 5.0V 44-TSOP datasheet.pdf