CTS Electronic Components 445W25K14M31818
445W25K14M31818 picture photo
Mfg. Part Number
445W25K14M31818
Brief Description
Crystal 14.31818MHz 20ppm 8pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W25K14M31818.pdf
Availability of 445W25K14M31818
QUANTITY
445W25K14M31818 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W25K14M31818
Internal Part NumberEIS-445W25K14M31818
TypeMHz Crystal
Frequency14.31818MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W25K14M31818
Related Links445W25K, 445W25K14M31818 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W25K14M31818 Details Description
Related parts for 445W25K14M31818
CONN RCPT 3POS 24AWG WHT MTA-100 datasheet.pdf
SWITCH KNOB FLUTED 1.12" W/SKIRT datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS INLINE SCKT datasheet.pdf
RES 24 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.2K OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf