CTS Electronic Components 445W31A24M00000
445W31A24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W31A24M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 10pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W31A24M00000.pdf
Availability of 445W31A24M00000
QUANTITY
445W31A24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W31A24M00000
Internal Part NumberEIS-445W31A24M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W31A24M00000
Related Links445W31A, 445W31A24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W31A24M00000 Details Description
Related parts for 445W31A24M00000
MOD PWR ENT 1PL QC 2.0 SNAP PNL datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 40POS 1MM datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 1.25KW NI-1230 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 18W datasheet.pdf