CTS Electronic Components 445W31E24M57600
445W31E24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445W31E24M57600
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 20pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W31E24M57600.pdf
Availability of 445W31E24M57600
QUANTITY
445W31E24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W31E24M57600
Internal Part NumberEIS-445W31E24M57600
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W31E24M57600
Related Links445W31E, 445W31E24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W31E24M57600 Details Description
Related parts for 445W31E24M57600
TRANS PREBIAS NPN 200MW UMT3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS 2MM VERT T/H datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 24POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
IC ADC 16BIT PAR/SRL 80M 64-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 3W DO216AA datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
350 TB SOC VER OPNN THR datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 30W datasheet.pdf