CTS Electronic Components 445W31G24M57600
445W31G24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445W31G24M57600
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 30pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W31G24M57600.pdf
Availability of 445W31G24M57600
QUANTITY
445W31G24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W31G24M57600
Internal Part NumberEIS-445W31G24M57600
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance30pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W31G24M57600
Related Links445W31G, 445W31G24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W31G24M57600 Details Description
Related parts for 445W31G24M57600
RES SMD 750K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS MALE R/A PCB BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 45.3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.3A 8HTSOP-J datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 56.2 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CONN HEADER 320POS 4ROW VERT datasheet.pdf
RES 120 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf