CTS Electronic Components 445W33S24M57600
445W33S24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445W33S24M57600
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm Series 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W33S24M57600.pdf
Availability of 445W33S24M57600
QUANTITY
445W33S24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W33S24M57600
Internal Part NumberEIS-445W33S24M57600
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W33S24M57600
Related Links445W33S, 445W33S24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W33S24M57600 Details Description
Related parts for 445W33S24M57600
DIODE SCHOTTKY 30V 300MA SOD523 datasheet.pdf
IC FIFO SS 16384X18 15NS 64QFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
RES 7.23K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN 280POS PLASTIC PEG datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .125 DIP 44POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
SW MINI SPDT HINGE LEVER 250V datasheet.pdf