E-T-A 447-K-H-FN-SI-FA24-400A
447-K-H-FN-SI-FA24-400A picture photo
Mfg. Part Number
447-K-H-FN-SI-FA24-400A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM-MAG 400A 28VDC
Datasheet Download
447-K-H-FN-SI-FA24-400A.pdf
Availability of 447-K-H-FN-SI-FA24-400A
QUANTITY
447-K-H-FN-SI-FA24-400A Order Process
Ship out your order
Specifications of 447-K-H-FN-SI-FA24-400A
Internal Part NumberEIS-447-K-H-FN-SI-FA24-400A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series447
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating400A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC28V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeChassis Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)447-K-H-FN-SI-FA24-400A
Related Links447-K-H-FN-, 447-K-H-FN-SI-FA24-400A Datasheet, E-T-A Distributor
447-K-H-FN-SI-FA24-400A Details Description
Related parts for 447-K-H-FN-SI-FA24-400A
IC CTRLR PFC/PWM DUAL OUT 20DIP datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 4.9V 0.3A SOT89-3 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP 8POS R/A .2" datasheet.pdf
RES SMD 6.65KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 12.7 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X5R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 2KV X7S 1206 datasheet.pdf