3M 44MM-10MM-25-8815
44MM-10MM-25-8815 picture photo
Mfg. Part Number
44MM-10MM-25-8815
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
44MM X 10MM 1=25/PK
Datasheet Download
44MM-10MM-25-8815.pdf
Availability of 44MM-10MM-25-8815
QUANTITY
44MM-10MM-25-8815 Order Process
Ship out your order
Specifications of 44MM-10MM-25-8815
Internal Part NumberEIS-44MM-10MM-25-8815
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
MSDS Material Safety Datasheet8805,8810,8815,8820 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8815
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline10.00mm x 44.00mm
Thickness0.015" (0.381mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyethylene-Terephthalate (PET)
ColorWhite
Thermal Resistivity1.20°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)44MM-10MM-25-8815
Related Links44MM-10M, 44MM-10MM-25-8815 Datasheet, 3M Distributor
44MM-10MM-25-8815 Details Description
Related parts for 44MM-10MM-25-8815
IC DRIVER MOSF 12A LO SIDE 8DIP datasheet.pdf
IC DIVIDER X4 3.3V/5V 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 15A 125V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 350KHZ 16SOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 950MA 452 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
RACK TOP datasheet.pdf
DRIVE BELT datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf