Murata Electronics North America 455KHZ/CDBM455C28
455KHZ/CDBM455C28 picture photo
Mfg. Part Number
455KHZ/CDBM455C28
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
455KHZ/CDBM455C28.pdf
Availability of 455KHZ/CDBM455C28
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
455KHZ/CDBM455C28 Order Process
Ship out your order
Specifications of 455KHZ/CDBM455C28
Internal Part NumberEIS-455KHZ/CDBM455C28
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship 455KHZ/CDBM455C28 today.
Series455KHZ/CDB
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type6.0 6.0 3.0MM
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-455KHZ/CDBM455C28
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related Links455KHZ/C, 455KHZ/CDBM455C28 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
455KHZ/CDBM455C28 Details Description
Related parts for 455KHZ/CDBM455C28
CONN RCPT 3POS datasheet.pdf
BERGSTIK HEADER SMT datasheet.pdf
BOX PLASTIC CLR 2.56"L X 1.97"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP CER 18PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
2MM SHROUDED BOARD MNT HDR 22 PO datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HEADER F4S .4MM 60POS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS CABLE PIN datasheet.pdf