3M 46.48MM-46.48MM-25-8815
46.48MM-46.48MM-25-8815 picture photo
Mfg. Part Number
46.48MM-46.48MM-25-8815
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
46.48MM X 46.48MM 1=25/PK
Datasheet Download
46.48MM-46.48MM-25-8815.pdf
Availability of 46.48MM-46.48MM-25-8815
QUANTITY
46.48MM-46.48MM-25-8815 Order Process
Ship out your order
Specifications of 46.48MM-46.48MM-25-8815
Internal Part NumberEIS-46.48MM-46.48MM-25-8815
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
MSDS Material Safety Datasheet8805,8810,8815,8820 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8815
UsageSheet
ShapeSquare
Outline46.48mm x 46.48mm
Thickness0.015" (0.381mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyethylene-Terephthalate (PET)
ColorWhite
Thermal Resistivity1.20°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)46.48MM-46.48MM-25-8815
Related Links46.48MM-46., 46.48MM-46.48MM-25-8815 Datasheet, 3M Distributor
46.48MM-46.48MM-25-8815 Details Description
Related parts for 46.48MM-46.48MM-25-8815
IC OPAMP CUR SENS 275KHZ SOT23-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
IC LP RS-485 TXRX 8VSSOP datasheet.pdf
VFD CUSTOM AUDIO DISP 8.8MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711 datasheet.pdf