Bourns Inc. 4604X-102-273LF
4604X-102-273LF picture photo
Mfg. Part Number
4604X-102-273LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 27K OHM 4SIP
Datasheet Download
4604X-102-273LF.pdf
Availability of 4604X-102-273LF
QUANTITY
4604X-102-273LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4604X-102-273LF
Internal Part NumberEIS-4604X-102-273LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±2%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case4-SIP
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.398" L x 0.098" W (10.11mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4604X-102-273LF
Related Links4604X-1, 4604X-102-273LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4604X-102-273LF Details Description
Related parts for 4604X-102-273LF
CONN TERM BLOCK 5.08MM 9POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
ATTENUATOR 2DB 50 OHM 0805 SMD datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE ASSY FIBER OPTIC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
DCL11(D E) datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 36-75VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 11W 1206 datasheet.pdf