Bourns Inc. 4608X-102-334LF
4608X-102-334LF picture photo
Mfg. Part Number
4608X-102-334LF
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 330K OHM 8SIP
Datasheet Download
4608X-102-334LF.pdf
Availability of 4608X-102-334LF
QUANTITY
4608X-102-334LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608X-102-334LF
Internal Part NumberEIS-4608X-102-334LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608X-102-334LF
Related Links4608X-1, 4608X-102-334LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608X-102-334LF Details Description
Related parts for 4608X-102-334LF
RECT BRIDGE 3PH 1400V PWS-E-2 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
L37-5 SHEET 150X150X2MM datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
MARKER HIGH PERF GENERIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X38MM 48VDC datasheet.pdf