Bourns Inc. 4608X-104-471/681L
4608X-104-471/681L picture photo
Mfg. Part Number
4608X-104-471/681L
Brief Description
RES NETWORK 12 RES MULT OHM 8SIP
Datasheet Download
4608X-104-471/681L.pdf
Availability of 4608X-104-471/681L
QUANTITY
4608X-104-471/681L Order Process
Ship out your order
Specifications of 4608X-104-471/681L
Internal Part NumberEIS-4608X-104-471/681L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeDual Terminator
Resistance (Ohms)470, 680
Tolerance±2%
Number of Resistors12
Number of Pins8
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4608X-104-471/681L
Related Links4608X-104, 4608X-104-471/681L Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4608X-104-471/681L Details Description
Related parts for 4608X-104-471/681L
TERM BLOCK PLUG 12POS 3.5MM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 30A DOP3I datasheet.pdf
POWER CABLE CE 5M datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 48V datasheet.pdf
COLLET FFA.0E. - 4.5MM DIA datasheet.pdf
MODULE DDR3 SDRAM 4GB RDIMM datasheet.pdf
RES SMD 10.4K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
MINI CONTROLLER EVM datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.4A 250 MOHM datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 36 OLIVE datasheet.pdf
CAP POLY 18UF 0.2 35V SMD datasheet.pdf