Bourns Inc. 4609X-101-101LF
4609X-101-101LF picture photo
Mfg. Part Number
4609X-101-101LF
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 100 OHM 9SIP
Datasheet Download
4609X-101-101LF.pdf
Availability of 4609X-101-101LF
QUANTITY
4609X-101-101LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4609X-101-101LF
Internal Part NumberEIS-4609X-101-101LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)100
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4609X-101-101LF
Related Links4609X-1, 4609X-101-101LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4609X-101-101LF Details Description
Related parts for 4609X-101-101LF
OSC 5.0V PROG CMOS TRI ST 50PPM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 3.5MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A 12DFN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 8.06KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf