Bourns Inc. 4609X-101-123LF
4609X-101-123LF picture photo
Mfg. Part Number
4609X-101-123LF
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 12K OHM 9SIP
Datasheet Download
4609X-101-123LF.pdf
Availability of 4609X-101-123LF
QUANTITY
4609X-101-123LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4609X-101-123LF
Internal Part NumberEIS-4609X-101-123LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents4300 vs. 4600 Model Bulletin
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4609X-101-123LF
Related Links4609X-1, 4609X-101-123LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4609X-101-123LF Details Description
Related parts for 4609X-101-123LF
IC TRANSCEIVER T1 IND 44-PLCC datasheet.pdf
CAP CER 1UF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
KIT DEV RABBITCORE/RCM3600 datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 25V 20% 2312 datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC ADC 3 1/2DIG W/LED DVR 28-SSO datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
FUSE 12KV 100AMP 3" AIR datasheet.pdf