Bourns Inc. 4609X-101-270LF
4609X-101-270LF picture photo
Mfg. Part Number
4609X-101-270LF
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 27 OHM 9SIP
Datasheet Download
4609X-101-270LF.pdf
Availability of 4609X-101-270LF
QUANTITY
4609X-101-270LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4609X-101-270LF
Internal Part NumberEIS-4609X-101-270LF
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)27
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors8
Number of Pins9
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package9-SIP
Size / Dimension0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4609X-101-270LF
Related Links4609X-1, 4609X-101-270LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4609X-101-270LF Details Description
Related parts for 4609X-101-270LF
TRANS PNP 230V 15A TO-3PN datasheet.pdf
PATCHCORD CAT6 BLU/BLU BOOT 35' datasheet.pdf
IC ADC DUAL 14BIT 105MSPS 64-QFN datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 430 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 1K OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
ROUTER HSPA WIRELESS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf