Bourns Inc. 4610H-101-122LF
4610H-101-122LF picture photo
Mfg. Part Number
4610H-101-122LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 1.2K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610H-101-122LF.pdf
Availability of 4610H-101-122LF
QUANTITY
4610H-101-122LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610H-101-122LF
Internal Part NumberEIS-4610H-101-122LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600H
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-SIP
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610H-101-122LF
Related Links4610H-1, 4610H-101-122LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610H-101-122LF Details Description
Related parts for 4610H-101-122LF
CONN HEADER .100 DUAL R/A 56POS datasheet.pdf
CABLE CAT5 SFTP PATCH YELLOW 2M datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 64EASYBGA datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CAP FILM 2700PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
MICRO-TIMER CONTACT datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 5A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf