Bourns Inc. 4610H-101-182LF
4610H-101-182LF picture photo
Mfg. Part Number
4610H-101-182LF
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 1.8K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610H-101-182LF.pdf
Availability of 4610H-101-182LF
QUANTITY
4610H-101-182LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610H-101-182LF
Internal Part NumberEIS-4610H-101-182LF
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610H-101-182LF
Related Links4610H-1, 4610H-101-182LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610H-101-182LF Details Description
Related parts for 4610H-101-182LF
LED 7-SEG 1.5DIG CARED RHDP .56" datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB25 STR METALIZD datasheet.pdf
RES SMD 2.21 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS .100" STACKER datasheet.pdf
CA 2.0MM OFNR 50/125,LC SEC BLU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 50.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RAMP WIRELESS MODULE 125MW datasheet.pdf
IC FLASH PSRAM 160M datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 200W datasheet.pdf