Bourns Inc. 4610H-101-502LF
4610H-101-502LF picture photo
Mfg. Part Number
4610H-101-502LF
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 5K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610H-101-502LF.pdf
Availability of 4610H-101-502LF
QUANTITY
4610H-101-502LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610H-101-502LF
Internal Part NumberEIS-4610H-101-502LF
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)5k
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610H-101-502LF
Related Links4610H-1, 4610H-101-502LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610H-101-502LF Details Description
Related parts for 4610H-101-502LF
RCVR DGTL AUDIO MINI JACK 8MBPS datasheet.pdf
FILTER POWER LINE 6A 250V datasheet.pdf
TRANS NPN 300V 0.1A SOT323 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS PANEL PIN SLD CUP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 3.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 2W SMBG datasheet.pdf