Bourns Inc. 4610X-102-124
4610X-102-124 picture photo
Mfg. Part Number
4610X-102-124
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 120K OHM 10SIP
Datasheet Download
4610X-102-124.pdf
Availability of 4610X-102-124
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4610X-102-124 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610X-102-124
Internal Part NumberEIS-4610X-102-124
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)120k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610X-102-124
Related Links4610X-, 4610X-102-124 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610X-102-124 Details Description
Related parts for 4610X-102-124
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG 0.43" HER CA RHDP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 47K OHM 0606 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 WW datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SERIAL 16-QSOP datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
IMPACT BP 3X8 GL/W SN datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.83 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 558V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 10A 100V SO8FL datasheet.pdf