Bourns Inc. 4610X-102-201LF
4610X-102-201LF picture photo
Mfg. Part Number
4610X-102-201LF
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 200 OHM 10SIP
Datasheet Download
4610X-102-201LF.pdf
Availability of 4610X-102-201LF
QUANTITY
4610X-102-201LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4610X-102-201LF
Internal Part NumberEIS-4610X-102-201LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)200
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins10
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4610X-102-201LF
Related Links4610X-1, 4610X-102-201LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4610X-102-201LF Details Description
Related parts for 4610X-102-201LF
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 10% 1KVDC RAD datasheet.pdf
RES 154 OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 28AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 10V X6S 0201 datasheet.pdf
CABLE PLUG IP68 USB B-B 500MM datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CABLE 10POS .100 JUMPER 10 INCH datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 300MW SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf