| Internal Part Number | EIS-4692PA51G01350 | |
| Standard Package | 108 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials | |
| Series | - | |
| Shape | D-Shape | |
| Thickness - Overall | 0.140" (3.60mm) | |
| Width | 0.250" (6.40mm) | |
| Length | 13.500" (342.90mm) | |