FFF EL24115300J0G
EL24115300J0G picture photo
Mfg. Part Number
EL24115300J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
350 TB SOCKET OPEN RA
Datasheet Download
EL24115300J0G.pdf
Availability of EL24115300J0G
QUANTITY
EL24115300J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of EL24115300J0G
Internal Part NumberEIS-EL24115300J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,016
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
SeriesEL
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Number of Positions24
Positions Per Level24
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Header Orientation90°, Right Angle
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EL24115300J0G
Related LinksEL2411, EL24115300J0G Datasheet, FFF Distributor
EL24115300J0G Details Description
Related parts for EL24115300J0G
IGBT 600V 75A 463W TO247 datasheet.pdf
IC MPU 16BIT 5V 50MHZ 100QFP datasheet.pdf
IC POT DGTL CONTROL 10KOHM 8SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 0.2A SOT-23 datasheet.pdf
METRAL 1000 SIGNAL HDR STR 5ROW datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 1A DDPAK datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V 26TSOT datasheet.pdf
Connector Socket 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
TO-263-5 STENCIL datasheet.pdf
33UF 200V 11X38 125C AXI datasheet.pdf