NMB Technologies Corp. 4712KL-05W-B10-P00
4712KL-05W-B10-P00 picture photo
Mfg. Part Number
4712KL-05W-B10-P00
Brief Description
FAN AXIAL 119X32MM 24VDC WIRE
Datasheet Download
4712KL-05W-B10-P00.pdf
Availability of 4712KL-05W-B10-P00
QUANTITY
4712KL-05W-B10-P00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4712KL-05W-B10-P00
Internal Part NumberEIS-4712KL-05W-B10-P00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
RoHS Information4712KL-05W-B10-P00 Material
Series4712KL
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 119mm L x 119mm H x 32mm W
Air Flow56.1 CFM (1.59m³/min)
Static Pressure0.088 in H2O (21.9 Pa)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise29 dB
Power (Watts)2.16W
RPM1600 RPM
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Current Rating0.090A
Voltage Range12 ~ 27.6VDC
Life Expectancy100000 hrs @ 25°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4712KL-05W-B10-P00
Related Links4712KL-05, 4712KL-05W-B10-P00 Datasheet, NMB Technologies Corp. Distributor
4712KL-05W-B10-P00 Details Description
Related parts for 4712KL-05W-B10-P00
RES SMD 470 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IND COM MODE ARRAY 200 OHM 6LINE datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS R/A SHORT T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
PTC THERMISTOR C 883-A 120-A570 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 12POS GOLD datasheet.pdf