NMB Technologies Corp. 4715MS-20T-B50-BE0
4715MS-20T-B50-BE0 picture photo
Mfg. Part Number
4715MS-20T-B50-BE0
Manufacturer
Product Category
AC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 119X38MM 200VAC TERM
Datasheet Download
4715MS-20T-B50-BE0.pdf
Availability of 4715MS-20T-B50-BE0
QUANTITY
4715MS-20T-B50-BE0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4715MS-20T-B50-BE0
Internal Part NumberEIS-4715MS-20T-B50-BE0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsFan Agency Approvals
3D Model4715MS.stp4715MS.prt4715MS.sldprt4715MS.igs
Standard Package20
Category Fans, Thermal Management
FamilyAC Fans
Series4715MS
Voltage - Rated200VAC
Size / DimensionSquare - 119mm L x 119mm H
Width38mm
Air Flow102.0 CFM (2.88m³/min)
Static Pressure0.306 in H2O (76.4 Pa)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise41 dB
Power (Watts)13.0W
RPM2900 RPM
Termination2 Terminals
Ingress Protection-
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Approvals-
Weight0.001 KG
Current Rating-
Voltage Range-
Material - FrameAluminum
Material - BladePolycarbonate (PC), Fiberglass Reinforced
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4715MS-20T-B50-BE0
Related Links4715MS-20, 4715MS-20T-B50-BE0 Datasheet, NMB Technologies Corp. Distributor
4715MS-20T-B50-BE0 Details Description
Related parts for 4715MS-20T-B50-BE0
IC POE 35W PD INTERFACE 32-DFN datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 4A 36 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 150 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 150.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 0.100" SMT datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 2.54MM datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AB datasheet.pdf
CAP CER 82PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf