Sensata Technologies/Airpax LELHPK111-1REC4-33990-150-V
LELHPK111-1REC4-33990-150-V picture photo
Mfg. Part Number
LELHPK111-1REC4-33990-150-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
LELHPK111-1REC4-33990-150-V.pdf
Availability of LELHPK111-1REC4-33990-150-V
QUANTITY
LELHPK111-1REC4-33990-150-V Order Process
Ship out your order
Specifications of LELHPK111-1REC4-33990-150-V
Internal Part NumberEIS-LELHPK111-1REC4-33990-150-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesLEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LELHPK111-1REC4-33990-150-V
LELHPK111-1REC4-33990-150-V Details Description
Related parts for LELHPK111-1REC4-33990-150-V
KIT SCHOTTKY DIODE 9VALUES 5EA datasheet.pdf
TERM RING NYL 22-18AWG #4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 95POS TYPE B R/A datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 2% 1/20W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
POWER ENTRY MOD W. FLTR 10A M5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf