Bourns Inc. 4814P-1-473
4814P-1-473 picture photo
Mfg. Part Number
4814P-1-473
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 47K OHM 14SOIC
Datasheet Download
4814P-1-473.pdf
Availability of 4814P-1-473
QUANTITY
4814P-1-473 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4814P-1-473
Internal Part NumberEIS-4814P-1-473
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification4400,4800 Model Terminal Finish Aug/2007
41xx,43xx,44x,48xx Model May 2012
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4800P
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package14-SOM
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4814P-1-473
Related Links4814P, 4814P-1-473 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4814P-1-473 Details Description
Related parts for 4814P-1-473
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 1KV X7R 3640 datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 8PIN SLD CUP datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
CAB CON 16 PIN 18/16 F80 A152 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf