Bourns Inc. 4816P-1-150LF
4816P-1-150LF picture photo
Mfg. Part Number
4816P-1-150LF
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 15 OHM 16SOIC
Datasheet Download
4816P-1-150LF.pdf
Availability of 4816P-1-150LF
QUANTITY
4816P-1-150LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4816P-1-150LF
Internal Part NumberEIS-4816P-1-150LF
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)15
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package16-SOM
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4816P-1-150LF
Related Links4816P-, 4816P-1-150LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4816P-1-150LF Details Description
Related parts for 4816P-1-150LF
RES SMD 2M OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 31POS PIN datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG BLACK 4000' datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.6A 85 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP datasheet.pdf
RES 2K OHM 1W .01% AXIAL datasheet.pdf
TERM FORK INS datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf