Bourns Inc. 4816P-T02-220
4816P-T02-220 picture photo
Mfg. Part Number
4816P-T02-220
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 22 OHM 16SOIC
Datasheet Download
4816P-T02-220.pdf
Availability of 4816P-T02-220
QUANTITY
4816P-T02-220 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4816P-T02-220
Internal Part NumberEIS-4816P-T02-220
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)22
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package16-SOM
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4816P-T02-220
Related Links4816P-, 4816P-T02-220 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4816P-T02-220 Details Description
Related parts for 4816P-T02-220
IC ADC 8-BIT 4CH SER 3V 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A 18DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
LED XLAMP XM-L2 WHITE SMD datasheet.pdf
470000UF 25V 76X220MM 85C 15000H datasheet.pdf