Bourns Inc. 4816P-T02-222
4816P-T02-222 picture photo
Mfg. Part Number
4816P-T02-222
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 2.2K OHM 16SOIC
Datasheet Download
4816P-T02-222.pdf
Availability of 4816P-T02-222
QUANTITY
4816P-T02-222 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4816P-T02-222
Internal Part NumberEIS-4816P-T02-222
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package16-SOM
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4816P-T02-222
Related Links4816P-, 4816P-T02-222 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4816P-T02-222 Details Description
Related parts for 4816P-T02-222
RES SMD 2.21K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4-SMD datasheet.pdf
CODEWHEEL 3CH 1000CPR 1/4" datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 110V datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 30 TYPEA 47POS datasheet.pdf
DC/DC CONV 5.2KV ISO SIP7 TH 2W datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 604K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RJF TV FIELD SQ FLANGE RECEPT TR datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf