Bourns Inc. 4816P-T02-394
4816P-T02-394 picture photo
Mfg. Part Number
4816P-T02-394
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 390K OHM 16SOIC
Datasheet Download
4816P-T02-394.pdf
Availability of 4816P-T02-394
QUANTITY
4816P-T02-394 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4816P-T02-394
Internal Part NumberEIS-4816P-T02-394
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package16-SOM
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4816P-T02-394
Related Links4816P-, 4816P-T02-394 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4816P-T02-394 Details Description
Related parts for 4816P-T02-394
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 55POS TYPE C VERT datasheet.pdf
CONN SSL PLUG 2POS 3MM SLDR CUP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 16V 10% 1410 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
SS TIMR ON DLY, 60S ADJ, 110VAC/ datasheet.pdf
MINI MOD RF TXRX EM357 20DBM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf