E-T-A 482-G512-K1M1-F6S1-20A
482-G512-K1M1-F6S1-20A picture photo
Mfg. Part Number
482-G512-K1M1-F6S1-20A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 20A 115VAC 28VDC
Datasheet Download
482-G512-K1M1-F6S1-20A.pdf
Availability of 482-G512-K1M1-F6S1-20A
QUANTITY
482-G512-K1M1-F6S1-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 482-G512-K1M1-F6S1-20A
Internal Part NumberEIS-482-G512-K1M1-F6S1-20A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series482
Breaker TypeThermal
Current Rating20A
Voltage Rating - AC115V
Voltage Rating - DC28V
Number of Poles1
Actuator TypePush-Pull Plunger
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)482-G512-K1M1-F6S1-20A
Related Links482-G512-K1, 482-G512-K1M1-F6S1-20A Datasheet, E-T-A Distributor
482-G512-K1M1-F6S1-20A Details Description
Related parts for 482-G512-K1M1-F6S1-20A
MOSFET N-CH 200V 4.1A TO220FP datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 400MA 360 MOHM datasheet.pdf
IC REG BST 5V 1.5A SYNC SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4SOP datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 35A datasheet.pdf