Bourns Inc. 4820P-1-100
4820P-1-100 picture photo
Mfg. Part Number
4820P-1-100
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 10 RES 10 OHM 20SOIC
Datasheet Download
4820P-1-100.pdf
Availability of 4820P-1-100
QUANTITY
4820P-1-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4820P-1-100
Internal Part NumberEIS-4820P-1-100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4800P
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors10
Number of Pins20
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package20-SOM
Size / Dimension0.540" L x 0.220" W (13.72mm x 5.59mm)
Height0.085" (2.16mm)