Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CIM10U121NC
CIM10U121NC picture photo
Mfg. Part Number
CIM10U121NC
Brief Description
FERRITE CHIP 120 OHM 500MA 0603
Datasheet Download
CIM10U121NC.pdf
Availability of CIM10U121NC
QUANTITY
CIM10U121NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CIM10U121NC
Internal Part NumberEIS-CIM10U121NC
Standard Package4,000
SeriesCIM10
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency120 Ohm @ 100MHz
Current Rating500mA
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CIM10U121NC
Related LinksCIM10, CIM10U121NC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CIM10U121NC Details Description
Related parts for CIM10U121NC
IC D/A CONV 16BIT R-R 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle Firewire (IEEE 1394) Panel Mount datasheet.pdf
IC USB SWITCH DUAL SPDT 10UTQFN datasheet.pdf
EMI FILTER 250VAC 16A SCREW TERM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 155K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 144MA 3.3 OHM TH datasheet.pdf