E-T-A 483-TC-G11-J25-25A
483-TC-G11-J25-25A picture photo
Mfg. Part Number
483-TC-G11-J25-25A
Brief Description
CIR BRKR THRM 25A 115VAC 28VDC
Datasheet Download
483-TC-G11-J25-25A.pdf
Availability of 483-TC-G11-J25-25A
QUANTITY
483-TC-G11-J25-25A Order Process
Ship out your order
Specifications of 483-TC-G11-J25-25A
Internal Part NumberEIS-483-TC-G11-J25-25A
Breaker TypeThermal
Current Rating25A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)483-TC-G11-J25-25A
Related Links483-TC-G1, 483-TC-G11-J25-25A Datasheet, E-T-A Distributor
483-TC-G11-J25-25A Details Description
Related parts for 483-TC-G11-J25-25A
CONN HEADER 4POS 2.5MM R/A TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 56000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 82POS DUAL 1MM SMD datasheet.pdf
EVALUATION MODULE FOR BQ24074 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 3.3VOUT 4W datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 100MA 4.7 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 75UH 3.47A 45 MOHM TH datasheet.pdf