Integrated Device Technology (IDT) 4HF125000Z3AACXGI8
4HF125000Z3AACXGI8 picture photo
Mfg. Part Number
4HF125000Z3AACXGI8
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
4HF125000Z3AACXGI8.pdf
Availability of 4HF125000Z3AACXGI8
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4HF125000Z3AACXGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4HF125000Z3AACXGI8
Internal Part NumberEIS-4HF125000Z3AACXGI8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series4HF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)95mA (Typ)
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4HF125000Z3AACXGI8
Related Links4HF125000, 4HF125000Z3AACXGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4HF125000Z3AACXGI8 Details Description
Related parts for 4HF125000Z3AACXGI8
FIXED IND 8.2UH 7.15A 13 MOHM TH datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 5.3A 32 MOHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position Tin Through Hole datasheet.pdf
FILTER EMI 270PF RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
OSC XO 18.528MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf