Integrated Device Technology (IDT) 4HF125000Z3AACXGI8
4HF125000Z3AACXGI8 picture photo
Mfg. Part Number
4HF125000Z3AACXGI8
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
4HF125000Z3AACXGI8.pdf
Availability of 4HF125000Z3AACXGI8
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4HF125000Z3AACXGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4HF125000Z3AACXGI8
Internal Part NumberEIS-4HF125000Z3AACXGI8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series4HF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)95mA (Typ)
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4HF125000Z3AACXGI8
Related Links4HF125000, 4HF125000Z3AACXGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4HF125000Z3AACXGI8 Details Description
Related parts for 4HF125000Z3AACXGI8
CONN HEADER 40POS RT ANG GOLD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:22 64TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
PLUG/PLAY PLATFORM DC/DC CON datasheet.pdf
SW MINI SNAP ACTION SPDT 5A datasheet.pdf
IC FET MUX/DEMUX SGL 16TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RES 2M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IGBT 600V 80A 50W TO-3PFM datasheet.pdf