Integrated Device Technology (IDT) 4MA050000Z4BACUGI8
4MA050000Z4BACUGI8 picture photo
Mfg. Part Number
4MA050000Z4BACUGI8
Brief Description
OSC MEMS 50.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
4MA050000Z4BACUGI8.pdf
Availability of 4MA050000Z4BACUGI8
QUANTITY
4MA050000Z4BACUGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4MA050000Z4BACUGI8
Internal Part NumberEIS-4MA050000Z4BACUGI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series4MA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA (Typ)
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.033" (0.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4MA050000Z4BACUGI8
Related Links4MA050000, 4MA050000Z4BACUGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4MA050000Z4BACUGI8 Details Description
Related parts for 4MA050000Z4BACUGI8
RES SMD 0.82 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SCR DBL HISCR 400V 75A ADD-A-PAK datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
CONN HEADR R/A LO-PRO 50POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 3W DO41 datasheet.pdf
RES SMD 422K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48VQFN datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP12T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf