Integrated Device Technology (IDT) 4MA133333Z4BACTGI
4MA133333Z4BACTGI picture photo
Mfg. Part Number
4MA133333Z4BACTGI
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 133.333MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
4MA133333Z4BACTGI.pdf
Availability of 4MA133333Z4BACTGI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4MA133333Z4BACTGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 4MA133333Z4BACTGI
Internal Part NumberEIS-4MA133333Z4BACTGI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package70
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series4MA
PackagingTray
TypeMEMS (Silicon)
Frequency133.333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)95mA (Typ)
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.033" (0.85mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4MA133333Z4BACTGI
Related Links4MA13333, 4MA133333Z4BACTGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4MA133333Z4BACTGI Details Description
Related parts for 4MA133333Z4BACTGI
CONN HEADER 12POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 10MBPS 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 35A TO-264 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 5A 24 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 17E OLIVE datasheet.pdf
IC FPGA 83 I/O 100PQFP datasheet.pdf
RES 5.17K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf