Integrated Device Technology (IDT) 4MA148500Z4AACTGI
4MA148500Z4AACTGI picture photo
Mfg. Part Number
4MA148500Z4AACTGI
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 148.50MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
4MA148500Z4AACTGI.pdf
Availability of 4MA148500Z4AACTGI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4MA148500Z4AACTGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 4MA148500Z4AACTGI
Internal Part NumberEIS-4MA148500Z4AACTGI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package70
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series4MA
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency148.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)105mA (Typ)
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4MA148500Z4AACTGI
Related Links4MA14850, 4MA148500Z4AACTGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4MA148500Z4AACTGI Details Description
Related parts for 4MA148500Z4AACTGI
RES TEMP SENS 120 OHM 5% 1/10W datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VSSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5 OHM 5% 16W datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf