Integrated Device Technology (IDT) 4MA148500Z4AACTGI
4MA148500Z4AACTGI picture photo
Mfg. Part Number
4MA148500Z4AACTGI
Brief Description
OSC MEMS 148.50MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
4MA148500Z4AACTGI.pdf
Availability of 4MA148500Z4AACTGI
QUANTITY
4MA148500Z4AACTGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 4MA148500Z4AACTGI
Internal Part NumberEIS-4MA148500Z4AACTGI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package70
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series4MA
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency148.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)105mA (Typ)
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4MA148500Z4AACTGI
Related Links4MA14850, 4MA148500Z4AACTGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4MA148500Z4AACTGI Details Description
Related parts for 4MA148500Z4AACTGI
CAP FILM 9UF 10% 1.1KVDC RAD 4LD datasheet.pdf
BATTERY PACK 9.6V 3100MAH NIMH datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
MSTR CONN FOR E3XDA6 & E3XDA8 datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 180MA 9.38 OHM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 10% 1611 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 2.52K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE SKT datasheet.pdf