Integrated Device Technology (IDT) 4MA150000Z3AACTGI8
4MA150000Z3AACTGI8 picture photo
Mfg. Part Number
4MA150000Z3AACTGI8
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 150.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
4MA150000Z3AACTGI8.pdf
Availability of 4MA150000Z3AACTGI8
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4MA150000Z3AACTGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4MA150000Z3AACTGI8
Internal Part NumberEIS-4MA150000Z3AACTGI8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series4MA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency150MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA (Typ)
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4MA150000Z3AACTGI8
Related Links4MA150000, 4MA150000Z3AACTGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4MA150000Z3AACTGI8 Details Description
Related parts for 4MA150000Z3AACTGI8
HEADER OPEN .018"DIA .600 36POS datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS SKT datasheet.pdf
9 POS DIE CAST HOOD TOP ENTRY datasheet.pdf
CONN EDGE .100 24POS DR LOW P datasheet.pdf
HAN 1 HC - CONTACT FEMALE datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 650V TO220 datasheet.pdf