Integrated Device Technology (IDT) 4MA150000Z3BACUGI
4MA150000Z3BACUGI picture photo
Mfg. Part Number
4MA150000Z3BACUGI
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 150.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
4MA150000Z3BACUGI.pdf
Availability of 4MA150000Z3BACUGI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
4MA150000Z3BACUGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 4MA150000Z3BACUGI
Internal Part NumberEIS-4MA150000Z3BACUGI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series4MA
PackagingTray
TypeMEMS (Silicon)
Frequency150MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)95mA (Typ)
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.033" (0.85mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4MA150000Z3BACUGI
Related Links4MA15000, 4MA150000Z3BACUGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4MA150000Z3BACUGI Details Description
Related parts for 4MA150000Z3BACUGI
RES SMD 7.5K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1K OHM 5% 100W datasheet.pdf
54A ACT SW-83132/33/34 R=14.75 datasheet.pdf
LENS TIR 26.5MM ELLIPTICAL datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 296 I/O 484FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 36MA 19 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf