Integrated Device Technology (IDT) 4MA233333Z4AACUGI8
4MA233333Z4AACUGI8 picture photo
Mfg. Part Number
4MA233333Z4AACUGI8
Brief Description
OSC MEMS 233.333MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
4MA233333Z4AACUGI8.pdf
Availability of 4MA233333Z4AACUGI8
QUANTITY
4MA233333Z4AACUGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4MA233333Z4AACUGI8
Internal Part NumberEIS-4MA233333Z4AACUGI8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series4MA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency233.333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.033" (0.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4MA233333Z4AACUGI8
Related Links4MA233333, 4MA233333Z4AACUGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4MA233333Z4AACUGI8 Details Description
Related parts for 4MA233333Z4AACUGI8
IC DDR2 SDRAM 512MBIT 5NS 84FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
LED GOLDEN DRAGON COOL WHT 2SMD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf
RES 976K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 5POS SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf