Micro Commercial Components (MCC) 5.0SMLJ30A-TP
5.0SMLJ30A-TP picture photo
Mfg. Part Number
5.0SMLJ30A-TP
Brief Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMCJ
Datasheet Download
5.0SMLJ30A-TP.pdf
Availability of 5.0SMLJ30A-TP
QUANTITY
5.0SMLJ30A-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of 5.0SMLJ30A-TP
Internal Part NumberEIS-5.0SMLJ30A-TP
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)30V
Voltage - Breakdown (Min)33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)103A
Power - Peak Pulse5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5.0SMLJ30A-TP
Related Links5.0SML, 5.0SMLJ30A-TP Datasheet, Micro Commercial Components (MCC) Distributor
5.0SMLJ30A-TP Details Description
Related parts for 5.0SMLJ30A-TP
CONN FFC FPC VERT 28POS 1MM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK SIDE ENTRY 10POS 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" WW datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
SNSW 10A 1/4 NONE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TXRX 16BIT TRANSLATING 60HXQFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 7.5A 125V datasheet.pdf