Micro Commercial Components (MCC) 5.0SMLJ58CA-TP
5.0SMLJ58CA-TP picture photo
Mfg. Part Number
5.0SMLJ58CA-TP
Brief Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMC
Datasheet Download
5.0SMLJ58CA-TP.pdf
Availability of 5.0SMLJ58CA-TP
QUANTITY
5.0SMLJ58CA-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of 5.0SMLJ58CA-TP
Internal Part NumberEIS-5.0SMLJ58CA-TP
Standard Package1
Series-
PackagingCut Tape (CT)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)58V
Voltage - Breakdown (Min)64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)53.5A
Power - Peak Pulse5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5.0SMLJ58CA-TP
Related Links5.0SMLJ, 5.0SMLJ58CA-TP Datasheet, Micro Commercial Components (MCC) Distributor
5.0SMLJ58CA-TP Details Description
Related parts for 5.0SMLJ58CA-TP
MULTI-PAIR 2COND 16AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CABLE 7 POS .100 JUMPER 6 INCHES datasheet.pdf
IC SUPERVISOR DUAL LV SOT23-5 datasheet.pdf
IC HEX INVERTER OPEN DRN 14-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL LP SER 8-UMAX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
MOTOR CABLE 5M MHME2.0KW datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 144MA 3.3 OHM SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 2K OHM 20SOIC datasheet.pdf