Sullins Connector Solutions AMM18DRTI
AMM18DRTI picture photo
Mfg. Part Number
AMM18DRTI
Brief Description
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
AMM18DRTI.pdf
Availability of AMM18DRTI
QUANTITY
AMM18DRTI Order Process
Ship out your order
Specifications of AMM18DRTI
Internal Part NumberEIS-AMM18DRTI
Number of Positions36
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AMM18DRTI
Related LinksAMM1, AMM18DRTI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
AMM18DRTI Details Description
Related parts for AMM18DRTI
RES SMD 150K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC NOR R/S LATCH 3ST QUAD 16SO datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP PREBIAS SOT363 datasheet.pdf
IC DVR DUAL FIXED EL FREQ 10MSOP datasheet.pdf
AMP MCP 2.8 HSG 9POS 2 LOCKING datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC FPGA 333 I/O 456FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 7.2UH 1.35A 78 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 195MA 1.8 OHM datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT SKT datasheet.pdf