Eaton (formerly Cooper Bussmann) 5.5AMWNA0.5E
5.5AMWNA0.5E picture photo
Mfg. Part Number
5.5AMWNA0.5E
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
FUSE 5.5KV 0.5A
Datasheet Download
5.5AMWNA0.5E.pdf
Availability of 5.5AMWNA0.5E
QUANTITY
5.5AMWNA0.5E Order Process
Ship out your order
Specifications of 5.5AMWNA0.5E
Internal Part NumberEIS-5.5AMWNA0.5E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5.5AMWNA0.5E
Related Links5.5AMW, 5.5AMWNA0.5E Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
5.5AMWNA0.5E Details Description
Related parts for 5.5AMWNA0.5E
IC FPGA 144 I/O 208PQFP datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 2-INP SC-70-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 12VDC AUTO RESET datasheet.pdf
CAP CER 24PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
FIXED IND 36NH 540MA 431 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf